Uzzini vairāk !


Itālija

Lasiet vēl


2006-08-15
Ceļojums pa Tunisiju - Āfrikas pērli [ 3 ]

2006-08-07
Ceļojums pa Tunisiju - Āfrikas pērli [ 2 ]

2006-08-03
Ceļojums - laiks, kas pieder vienīgi mums

2006-06-29
Ceļojums pa klasisko Ķīnu

2006-06-16
Tūrismā sāncenšu netrūkst

2006-06-14
Ceļojums pa klasisko Ķīnu

2006-06-07
Turciju iecienījuši ceļotāji no Alūksnes rajona [ 1 ]

2006-05-08
Lielais Meksikas ceļojums

2006-04-05
Malta - Vidusjūras pērle starp Eiropu un Āfriku [ 1 ]

2006-03-08
Apciemo mūžīgā pavasara salas

2006-03-02
Senā ķeltu zeme - Īrija [ 2 ]

2006-02-15
Šrilanka - mūžīgās vasaras valsts

2006-02-09
Vidzeme „Balttour 2006” izstādē startē ar visu laiku plašāko piedāvājumu

2006-02-02
Krētas sala - Eiropas civilizācijas šūpulis [ 1 ]

2006-01-19
Saldi mutēm, saldi ausīm

2006-01-17
Satiekas Kanādas krāšņajā rudenī [ 1 ]

2006-01-10
Jaunzēlandes un Austrālijas pārsteigumi [ 2 ]

2006-01-05
Ziemā — uz ziemeļiem, uz Oslo

2006-01-04
Jaunzēlandes un Austrālijas pārsteigumi

2005-12-30
Jaunzēlandes pārsteigumi

2005-12-29
Banka, Tualete, Aptieka un Skola
Pilsētas olimpiskā renesanse

2005-12-22
7000 km pa tievāko un garāko zemi
Divdesmit ideju Singapūrai
Sanktpēterburgas dārgumi

2005-12-15
Aulēkšiem ne, vajag ar pietāti
XXI gadsimtā modē ir on–line

2005-12-08
Marrākeša atver vārtus pasaulei

2005-12-01
Pekina ļaujas pārmaiņu vējiem [ 1 ]

2005-11-24
Klintīs ieskautā sirds [ 2 ]

2005-11-23
Sērfotājiem no Latvijas Ēģiptē nepatīkams starpgadījums

2005-11-16
Gulbenieši Turcijā ļaujas ekstremālām izklaidēm

2005-11-10
Tas tik ir pārsteigums — Gvatemala!
Minhenē ir ne tikai muzeji

2005-11-07
Latvijas neizmantotās iespējas tūristu pievilināšanā
Grib kā spāņi dzīvot dzīvespriecīgi, nevis žēloties [ 1 ]

2005-11-03
Dienvidnieku mentalitāte Sofijā
Ceļojums uz vispatiesāko Ķīnu

2005-10-31
Venēcija ir renesanses un mūsdienu mākslas meka [ 2 ]

2005-10-27
Melnkalne piedāvā alternatīvu Rivjērai

Sardīnijas sala kristālā


Sagatavot izdrukai
Sardīnija ir otra lielākā Itālijai piederošā sala Vidusjūrā

Katrreiz, esot Vidusjūras krastā, sajūsminos par tās kristālskaidro ūdeni, kas mums, pie dūmakainās Baltijas jūras pieradušajiem, šķiet brīnumains — šis kristāls ieskauj visu Sardīniju. Tikpat neparasta latvieša acij ir pati sala — kalnaina, ar pelēkzaļiem korķa un olīvkokiem noaugusi, ar mīlīgiem līcīšiem, zemām mājām to krastā. Mēs uz turieni izbraucām Latvijas rudenī, un pretī saņēmām Itālijas rudeni — ar spožu sauli, siltu ūdeni un trešo granātābolu ražu.

Pateicoties mūsu gidam, menedžerim un tulkam vienā personā Raimondam, kurš jau pāris gadus ir sardīnietis, izdodas redzēt interesantākās vietas, uzzināt, kas un kāpēc šai salā noticis tieši tā, atrast pareizos pārtikas veikalus, pakaulēties un nogaršot īstos, nacionālos ēdienus.

Iebraucot Olbijā, kas ir viena no lielākajām Sardīnijas pilsētām un vistuvāk kontinenta ostas pilsētai Čivitavekjai, pārsteidz mājas. Turklāt nevis to arhitektūra, kas ir Eiropas dienvidiem tipiska, bet gan stāvu daudzums. Izrādās, sardīnieši par savu "preci" ir izvēlējušies salas panorāmu, tās skatu, un, lai augstceltnes to neaizsegtu, ēkas nedrīkst būt augstākas par trim, četriem stāviem. Olbijā ir tikai divas salīdzinoši augstas dzīvojamās mājas, un mēs ironizējam, ka to īpašnieks gan ir pamatīgi kukuļojis pilsētas vadību, lai saņemtu atļauju tādas uzcelt. Taču jāatzīst, ka kopējo skatu šīs mājas nebojā.

Atradām Olbijā "Baltijas kvartālu" — līkumojot pa ielām, ievērojām Via Estonia, aiz stūra bija arī Via Lituania, un Via Polonia, bet Via Letonia gan neredzējām. Raimonds teica, ka tāda esot, tikai uz pretējo pusi tai, kurā mēs braucām. Tā kā Sardīnijā darbojās tā pati haotiskā satiksmes sistēma, kas visā Itālijā, neriskējām griezties apkārt un meklēt Latvijas ielu. Bet apziņa, ka mūs zina (vismaz tie, kuri dzīvo Via Letonia) ir patīkama.

Miljonāru persiks

Slavenākā un zināmākā vieta Sardīnijā ir Costa Smeralda — pludmales kūrorts, ko iecienījuši gan Eiropas, gan arī visas pasaules bagātnieki un arī vienkārši tūristi. Costa Smeralda stiepjas vairāku desmitu kilometru garumā, bet tās skaistākā pilsēta ir Portočervo. Iebraucot tajā, šķiet, ka pilsēta būvēta vēl senās Romas laikā, un lieliski saglabāta. Patiesība izrādās vēl dzejiskāka — izrādās, pagājušā gadsimta vidū Portočervo bija vienkāršs zvejnieku ciemats, bet tagadējais Itālijas premjers Silvio Berluskone nolēma, ka te ir jābūt smalkam kūrortam. Domāts, darīts, un šodien Portočervo ir viena no miljonāru atpūtas bāzēm Vidusjūras salās.

Tās apkārtnē ir paša Berluskoni villa, šo vietu par tīkamu izvēlējies pasaulslavenais tenors Plasido Domingo un Madonna. Pasmejoties par to, ka viņai villas droši vien ir ikvienā prestižā kūrortā, par kuru eksistenci dziedātāja varbūt pat nenojauš, esam kļūdījušies — reizēm Madonna atbraucot atpūsties arī uz Sardīniju un tad vietējie masu mediji jūkot prātā.

Diez vai kaimiņos Madonnai, bet turpat Costa Smeralda ir arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina atpūtas bāzes. Mēļo, ka vienu villu viņam uzdāvinājis Berluskoni, bet otru Putins iegādājies pats. Laikam ļoti iepatikusies klusā un saulainā Sardīnija.

Tomēr visvairāk Portočervo pārsteidz pilsētas krāsa —oranžīgi rozā, kā plastmasas persiks. Ēkas ir nelielas, pamatā divstāvu, izskatās pēc kleķa mājelēm ar nevērīgām resnvēderainām kolonnām. Apzināti būvēta kā sena Itālijas pilsētiņa, Portočervo atgādina labirintu, un apmaldīties tajā ir vienkāršāk par vienkāršu. Toties šikais statuss atstāj ietekmi uz cenām — alus kauss omulīgā bārā ar skatu uz tirkizzilu līci, bija dārgākais visā Itālijā...

Vidū — tukšs

Izvēloties īsāku vai garāku ceļojumu, uz Sardīniju var doties ar lidmašīnu (pateicoties lēto aviosabiedrību ienākšanai Latvijā, šis brauciens kļuvis arī finansiāli simpātiskāks) vai ar prāmi. Mēs ceļojām nelielā, bet draudzīgā kompānijā ar mērķi ne tikai apskatīties salu, bet arī apmeklēt pasaules rallija čempionātu. Tādā veidā apvienojām patīkamo ar lietderīgo, jo rallijs parasti notiek diezgan "mežonīgos" apstākļos, tālu no centriem, maz lietotos ceļos, toties braucot uz ātrumposmiem var lieliski apskatīt zemi, kurā esi ieradies. Sardīnijā viss notiek krastmalā, tur ir kūrorti, pilsētas. Salas vidienē ir kalni, jau pieminētās koku birzis, vietām aitu ganības un nelielas pilsētiņas, kas izskatās pilnīgi pasargātas no tūristu armādām, kas sezonas laikā drasē cauri piekrastes kūrortiem.

Rallija trase izlikta apmēram 50 km no Olbijas, salas vidienē. Izbraucot gari no rīta, varējām vērot, kā sala mostas. Tā kā nācās uzbraukt augstāk kalnos, priecājāmies par fantastisko skatu, kā piena pūkains mākonis sedz lejā palikušo ieleju un šķiet, ka tur ir ezers, nevis cietzeme. Taču salas vidienē īsti nav, ko darīt, ja vien nav mērķis kāpelēt pa kalniem. Mazajās pilsētiņās, no kurām lielākajās ir lepnas norādes uz pastu un slimnīcu, vietējie neprot angļu valodu, un, ja vien jūs neesat itāļu mēles pratējs, saplānojiet savu braucienu ar kartes palīdzību jo rūpīgi. Palīdzēt vietējie būs ar mieru, tikai diez vai izdosies saprasties...

Par vienu gan Itālijā nav ko satraukties — badā tur nomirt nav iespējams, jo sliktākajā gadījumā, ja pasniegtajā ēdienkartē nav skaidrs itin nekas, vienmēr var atrast glābējvārdus kā pizza vai macaroni. Pirmajā vakarā, kad bijām iebraukuši Sardīnijā, Raimonds mūs aizveda uz vietējo restorāniņu, un mēs, no garā ceļa pārguruši un izsalkuši, izvēlējāmies picu. Pēc tam ilgi negribējās no laba prāta iet uz Rīgas picērijām, lai nesabojātu aromātiskās atmiņas. Droši vien ir kādi paņēmieni, ko lieto itāļu pavāri, ka viņu picas, pat visvienkāršākās, ir tik īpašas, bet iespējams, ka šis īpašums ir tikai manā iztēlē, jo kas gan var būt dabiskāks kā ēst picu Itālijā. Bet Sardīnija paliks atmiņā ne ar rallija putekļu, ne dzirdās jūras vai svaigi grilēto garneļu vai picas smaržu, bet ar Mirto aromātu. Kas ir Mirto? Tas ir liķieris no mirtēm un viens no iemesliem, kāpēc Sardīnijā gribas atgriezties.

2004-11-06


Travellatvia iesaka


Īpašie piedāvājumi Skatīt citus
Iesakam apmeklēt Skatīt citus

Dienas foto

Dienas foto

Ziņu izsūtīšana