Kenija GALVASPILSĒTA
Nairobi
ĢEOGRĀFISKAIS STĀVOKLIS
Valsts atrodas Āfrikas austrumos. Ziemeļos robežojas ar Sudānu un Etiopiju, austrumos ar Somāliju, dienvidos ar Tanzāniju, rietumos ar Ugandu. Austrumos apskalo Indijas okeāns, austrumos robežojas ar Viktorijas ezeru. Augstākā virsotne ir Kenijas kalns 5199 m v.j.l.
VALSTS IEKĀRTA
Prezidentāla republika
IEDZĪVOTĀJI
30766000
PLATĪBA (kv. km)
580367
VALŪTA
Kenijas šiliņš (KES)=100 centu
VALODA
Suahili, angļu, kikuju, luo, masaju
RELIĢIJA
Animisti 60%, katoļi 26%
LIELĀKĀS PILSĒTAS
Kisumu.
KLIMATS
Klimats ir subekvatoriāls. Gada laikā ir divi lietus periodi – īsais no oktobra līdz decembrim un garais no marta līdz jūnijam. Visvairāk nokrišņu ir okeāna piekrastē, kalnos un valsts rietumos. Nokrišņu daudzums svārstās no 1500-2000 mm gadā. Klimats Kenijā ir vislabākais visā kontinentā. Vidējā janvāra temperatūra svārstās no +14ºC līdz +27ºC, vidējā temperatūra jūlijā svārstās no +14ºC līdz +28ºC.
SPRIEGUMS TĪKLĀ
220 V
KREDĪTKARTES
Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.
MUITA
Brīvi atļauts ievest ārvalstu valūtu. Aizliegts izvest zeltu un briljantus, ziloņkaula izstrādājumus. Dzīvnieku ādas atļauts izvest tikai ar muitas atļaujām.
LAIKA STARPĪBA
+1h
IZMITINĀŠANAS IESPĒJAS
Naktsmītnes tūristiem piedāvā daudzas viesnīcas, izcili kūrorti, villas, kempingi un citas izmitināšanas iestādes.
APSKATES OBJEKTI
Kenija tūristus piesaista ar lieliskajām, smilšainajām pludmalēm Indijas okeāna piekrastē, ar lieliskajām atpūtas iespējām, zemūdens peldēšanu un safari. Valsts galvaspilsēta ir Nairobi – kādreizējais angļu forts, kura vietā izauga pilsēta. Mūsdienās tā ir darījumu centrs, kurā apskates vērta ir Parlamenta ēka, „Čūsku parks”, Dzelzceļa muzejs, Nacionālais muzejs. Lamu ir kūrortpilsēta, kura ir pazīstama ar pludmalēm un tiek uzskatīta par valsts populārāko kūrortu, tā it arī visvecākā Āfrikas pilsēta ekvatora tuvumā. Malindi – kūrortpilsēta ar dārgām viesnīcām, restorāniem, klubiem un bāriem, kādreizējā arābu pilsēta. Mombasa – pilsēta uz salas līdzās ekvatoram, pilsētā valda viduslaiku gaisotne, kurā apvienojušās arābu, persiešu un vietējo āfrikānu tradīcijas. Populāri kūrorti ir arī Vatamu un Gedi pilsētas.
Kenija ir ļoti bagāta ar nacionālajiem parkiem, to te ir vairāk nekā 40 un tie aizņem 7,5% valsts teritorijas. Amboseli nac. parks – atrodas Kilimanžaro pakājē, tas izveidots 5 dzīvnieku aizsargāšanai – ziloņu, degunradžu, leopardu, bifeļu un lauvu. Parks ir vieta kur var iegūt patiesu priekšstatu par Āfriku. Masaji Mara nac. parks – atrodas uz rietumiem no Nairobi, tā ziemeļu daļa robežojas ar Sarangeti nac. parku Tanzānijā. Te sastopamas melnās lauvas un daudzi citi plēsīgie dzīvnieki, no jūlija līdz septembrim parkā iespējams novērot iespaidīgās antilopju, zebru un citu dzīvnieku pārvietošanos uz ziemeļiem. Tsavo nac. parks – viens no lielākajiem parkiem pasaulē, te atrodas Ngulias kanjons, Mzimas avots, Tsavo upe ar milzīgu putnu populāciju, antilopes, bifeļi un daudzi citi dzīvnieki.
Jūras nac. rezervāts – daži rezervāta posmi atrodas pašā okeāna piekrastē. Te var ne tikai pavadīt laiku pludmalē, bet arī piedalīties zemūdens safari un ienirt zemūdens koraļļu rifu valstībā. Kenijas kalna un Aberdenas nac. parks – Kenijas kalns ir ļoti iecienīts alpīnistu vidū, savukārt kalna nogāzēs var sastapt ziloņus, melnos degunradžus, antipoles, bifeļus u.c. dzīvniekus. Te atrodas arī slavenais Safari klubs un komfortabli viesnīcu numuriņi. Populāra vieta ir Naivašas ezers, pār kuru paceļas Longonotas kalns. Ezerā sastopama milzīgi bagātīga putnu daudzveidība (340 sugas), lielisks ir arī izbrauciens pa ezeru ar kuteri. Turkanas un Bogorijas ezeri tiek uzskatīti par visskaistākajām vietām visā Āfrikā. Te ir karstie avoti, geizeri, kuri atgādina par šīs vietas vulkānisko izcelsmi
|