Uzzini vairāk !


Ķīna

Ķīna, Ķīnas Tautas Republika


Sagatavot izdrukai
GALVASPILSĒTA

Pekina (Beidzina)

IEDZĪVOTĀJI

1265830000

PLATĪBA (kv. km)

9572900

VALŪTA

1 juaņs (CNY)=10 dzjao=100 fiņas

VALODA

Ķīniešu, tibetiešu, uiguru, mongoļu

RELIĢIJA

Daoisti, budisti, musulmaņi 2%

CEĻOTĀJIEM

Ķīna ir unikāls ļoti senas civilizācijas savienojums ar ievērojamiem mūsdienu sasniegumiem ekonomikā. Tādejādi Ķīnas viesiem ir ļoti labas iespējas baudīt gan senatnes pieminekļu šarmu, gan priecāties par mūsdienu arhitektūru un panākumiem jaunākajās tehnoloģijās.

Katra Ķīnas apmeklētāja goda lieta ir apmeklēt valsts galvaspilsētu Pekinu. Šī vizīte dos iespēju redzēt vienu no pasaules brīnumiem - "Lielo Ķīnas mūri". Apmeklējot šo seno celtni, noteikti ir jāpapūlas saņemt speciālu skaisti noformētu personālu sertifikātu, kas apliecina "uzkāpšanu" Ķīnas mūrī. Neapšaubāmi ir jādodas uz senajām Ķīnas imperatoru pilīm - "Aizliegto pilsētu" un "Vasaras pili". Tas ļaus atšķirt ne vienu vien interesantu Ķīnas vēstures lapaspusi un priecāties par senās Austrumu arhitektūras savdabību un graciozitāti. Skaists estētisks pārdzīvojums būs "Debesu Tempļa" apmeklējums. Tas sniegs ieskatu senajās Ķīnas tradīcijās un rituālos. Visiem, kam interesē senās un bagātās Austrumu reliģijas, būtu vēlams iegriezties budistu "Lamas Templī". Vienlaicīgi Pekina ir ļoti moderna gaidāmo 2008. gada Olimpisko spēļu galvaspilsēta. Tāpēc labi būtu pastaigāties pa Pekinas moderno tirdzniecības ielu (Wangfujing Street). Katrs sevi cienošs iepirkšanās speciālists noteikti viesojas "Pērļu tirgū". Tas būtībā ir liels tirdzniecības centrs, kurā, protams, ir arī pērles. Gardēžiem jāapmeklē Pekinas pīles restorāns un jāpagaršo arī kūpināti skorpioni.

Ķīnas ekonomikas "sirds" ir Šanhaja. Būtībā tā arī ir Ķīnas reformu un modernizācijas simbols ar bagātu un iespaidīgu daudznacionāla biznesa tradīciju. Tāpēc Latvijas darījumu cilvēkiem noteikti jādodas uz Šanhaju, lai izjustu iespaidīgas ekonomikas "karstu elpu". Šajā vizītē noteikti vajadzētu apmeklēt supermoderno Pudunas (Pudong) finansu rajonu, kurā atrodas arī iespaidīgs TV tornis ar ļoti moderni iekārtotu Šanhajas vēstures muzeju. Ļoti vēlams būt apmeklēt 30. gadu Šanhajas komerciālo centru un izjust gan pagājušā gadsimta, gan mūsdienu komerciālās dzīves kosmopolītismu. Vienlaicīgi Šanhaja ir arī lielākais mūsdienu mākslas centrs Ķīnā.

Viena no senajām Ķīnas galvaspilsētām ir Sjiaņa (Xian). Tā šodien piedāvā jau nākošo pasaules brīnumu - "Imperatora keramikas kareivjus". Iespaidīga izmēra imperatora kapenes ir atvērtas apmeklētājiem ar savu vēstures noslēpumainību un grandiozumu. 6000 keramikas kareivji, kam jāsargā imperators viņa pēcnāves mītnē, patiesi atstāj neizdzēšamu iespaidu. Daži vēstures zinātāji pat uzdrošinās teikt, ka "Lielais Ķīnas mūris" zaudējot keramikas kareivjiem "pasaules brīnumu sacensībā". Apmeklējot kapenes, nevajadzētu aizmirst paņemt autogrāfu no ķīniešu zemnieka, kas savā laikā kapenes nejauši atklāja. Viņa ikdienas profesija tagad ir autogrāfu sniegšana muzejā.

Šīs ir tikai dažas vietas lielajā un senajā Ķīnā, ko būtu vērts apmeklēt. Eksistē vēl daudz citu unikālu maršrutu, ko būtu vērts mērot. Labākais laiks, kad apmeklēt Ķīnu, ir aprīlis, maijs, septembris un oktobris. Pārējā laikā, vismaz minētās pilsētas, skarbo laika apstākļu dēļ viesim no Latvijas apmeklēt Ķīnu būt grūtāk. Biznesa cilvēkiem ir jāpadomā par kādu labu dāvanu, jo Austrumos ir labi attīstīta dāvanu kultūra. Kā labas dāvanas no Latvijas būt jubilejas monētas, dzintara izstrādājumi, pastmarku komplekti, Rīgas mazie balzāmiņi un mūzikas CD. Pēc padoma vienmēr var griezties LR vēstniecībā Pekinā.

SVARĪGĀKIE TELEFONI

Policijas tālr. - 110
Medicīniskās palīdzības tālr. - 120

chinamap.jpgjpg]


Īpašie piedāvājumi Skatīt citus
Iesakam apmeklēt Skatīt citus

Dienas foto

Dienas foto

Ziņu izsūtīšana