Argentīna GALVASPILSĒTA
Buenos Aires
ĢEOGRĀFIJA
Argentīna atrodas Dienvidamerikas D daļā. R robežojas ar Čīli, Z ar Bolīviju un Paragvaju, ZA ar Brazīliju un Urugvaju. No A valsti apskalo Atlantijas okeāns.
VALODA
Spāņu
KLIMATS
Argentīnā gadā ir divas vasaras, bet pateicoties valsts izvietojumam, to var apmeklēt jebkurā gada laikā. Ir vērts arī aizbraukt uz diviem gada lielākajiem svētkiem – Malvīnes diena (10. jūnijs) un Kolumba diena (12. oktobris).
VALŪTA
Argentīniešu peso
CEĻOTĀJIEM
Buenosairosā - Catedral Metropolitana; Teatro Colon, kura telpas var lepoties ar daudz tur atskaņotām operām, baletiem un klasiskās mūzikas koncertiem, šeit ir arī trīs slaveni muzeji - Museo Nacional de Bellas Artes, Museo del Cine un Museo Histórico Nacional.
Mar de plata – pludmaļu pilsēta.
Kordoba – šeit atrodas nozīmīgākais Argentīnas muzejs Museo Historico Provincial Marques de Sobremonte.
The Pampas - Parque National Lihue Calel – to varētu nosaukt par dabas taku, pa kuru braucot var sastapt daudz, dažādus eksotiskus dzīvniekus un redzēt eksotiskus augus.
Iguazu Falls – krāšņā baroka stila celtne San Ignacio Mini.
Kas Latvijas tūristiem būtu jāredz Argentīnā? Argentīna ir valsts, kura daudziem saistās ar futbolu un tango. Tā ir taisnība, bet šī valsts saviem viesiem piedāvā vēl daudz ko citu. Tā aizņem visas klimatiskās joslas - no subtropu mūža me˛iem Ziemeļos līdz Antarktīdai Dienvidos. Valsts sadalīta 23 provincēs. Galvaspilsētā Buenosairesā dzīvo 3 milj. cilvēku un tās priekšpilsētās vēl 10 milj. Valstī pavisam ir 36 milj. iedzīvotāju.
Buenosairesa ir eiropeiska pilsēta ar daudz parkiem, muzejiem, restorāniem un teātriem. Ir labas viesnīcas visās tūrisma vietās. Vakaros restorānos un teātros notiek tango uzvedumi, kuros piedāvā iespēju arī mācīties dejot tango. Tūristu iecienīts ir izbraukums pa Parana upes grīvu, kur salas, saliņas un kanāli aizņem Latvijas platību. Esot Argentīnā, noteikti iegriezieties lauku mui˛ās un nobaudiet tradicionālo ēdienu "asado", kas ir uz oglem ceptas vēršu ribu sloksnes, nieres, zarnas, tesmeņi vai pat sirds – kas nu kuram garšo.
400 km no Buenosairesas atrodas Mar del Platas pilsēta, kas ir slavena peldvieta Atlantijas okeāna krastā ar aktīvu kulturālu un izklaides programmu vasarā (dec- feb).
Ziemeļos, 1500 km no Buenosairesas, Misiones provicē - Puerto Iguacu, subtropisko mežu ietvarā, atrodas trešais lielākais pasaules ūdenskritums Cataratas de Iguacu. Upe, ūdenskrituma vietā izplešas līdz 4 km un krītot sadalās 275 mazākos ūdenskritumos. Drosmīgākajiem tiek piedāvāta iespēja aplūkot ūdenskritumu no helikoptera vai trosu tilta. Viskrāšņāk tas izskatās, kad ūdens šaltis apspīd saule. Tad tūristu acīm paveras skaistas varavīksnes.
Mendozas provincē, 1100 km no Buenosairesas, var doties ekskursijā pa Andu kalniem, gandrīz līdz pat Čīles robežai un redzēt augstāko (6990 m) Amerikas kalnu Aconcagua. Tā ir vīnu ražošanas province un ir iespējams apskatīt vīna brūžus un nogaršot vīnus. Ziemā (jūlijā un augustā) tās ir labas, bet ne vienīgās slēpošanas vietas Argentīnā.
Chubut provincē, Puerto Madryn un Valdes pussala, 1300 km no Buenosairesas, ir populāra ar ūdenslīšanas sportu. Tur nirstot var redzēt valzivis, pingvīnus, roņus, jūras lauvas un jūras ziloņus. Tuvumā arī pārakmeņojušies meži un dinozauru atradnes.
Calafate provincē, 2000 km no Buenosairesas, atrodas Argentino ezers, kurā laiku pa laikam no kalniem krītošie ledus gabali pamazām aizsprosto divas ezera satekas un ik pa diviem gadiem tur radusies ledus siena sabrūk, un abas ezera daļas atgūst vienādu līmeni. To skatīties brauc tūkstošiem tūristu. Tas arī tiek pieskaitīts pie pasaules brīnumiem.
Attālumi Argentīnā ir ļoti lieli un visur jābrauc ar lidmašīnu. Diemžēl nav savstarpējas avio satiksmes starp šīm tūrisma vietām. Lai tiktu uz nākošo, katru reizi jāatgriežas Buenosairesā.
Kas Jūsuprāt Argentīnas tūristus varētu saistīt Latvijā? Argentīnas tūristus interesētu Latvijas skaistā daba, sevišķi meži, jo tādu te nav. Arī visi kulturālie pasākumi, vēsturiskās celtnes, Rīgas u.c. pilsētu arhitektūra.
|
|
|